Bayim Olur musun? Türkiye'nin Bayilik ve Franchising Portalı


Bayim Olur musun? Türkiye' nin Bayilik ve Franchising Portalı -
Yeni Şifre Belirleyin
x
E Posta
:
Eski Şifre
:
Yeni Şifre
:
Şifre Tekrar
:
     

Ana Sayfa HABERLER Mangal Plus 2016 yılında 10 adet franchise vermeyi düşünüyoruz.
Tarih: 20 Nisan 2018 00:58:03
Güncelleme: 20 Nisan 2018 00:58:03

Mangal Plus 2016 yılında 10 adet franchise vermeyi düşünüyoruz.


İş fikrini ne zaman ve nasıl oluşturdunuz?

Mangal Plus çok ortaklı bir yapıdır, aile şirketi değildir. Kurucuları yurtdışında ve yurtiçinde yaklaşık 20 yıllık bir profesyonel iş yaşantısından sonra kendi markasını yaratmış ; sektörü iyi analiz etmiş kişilerdir. İş ortaklarının beklentisini bilen; ortak karlılığa önem veren bir yapıdır. Başarı ortak başarı olacaktır, sadece ana firmanın başarısı değil.

Mangal Plus ‘ı anlatır mısınız bize?

MANGAL PLUS İzmir doğumlu, yenilikçi, klasik lezzetleri modernize etmiş, geleneksel yapıyı bozmadan farklılık yaratmış bir markadır. Mottosu müşterilerini en kaliteli ürün, güler yüzlü hizmet, mükemmel lezzet ve en uygun fiyatla buluşturmaktır.

Mangal Plus kendi konseptinde kalite-fiyat dengesinde fark yaratmak üzerine yola çıkmış bir markadır. Sektörde 20 yıldır tecrübesi olan ve şu anda yurtdışında 5 ayrı markanın (toplamda 9 şube ) sahibi olan grubun öncelikle Türkiye sonrasında tüm dünya metropollerinde yer almasını hedeflediği projesidir… Şubelerimizin içinde bulunduğu AVM lerin yeme –içme bölümlerinde ciro/m2 verimliliği olarak ilk 3 sırada yer alarak bize göre daha yaygın ulusal rakip markalarımızdan daha fazla bir müşteri talebi yaratmış durumdayız… Fiyat /kalite dengesi ile müşteri ilgisi ve yüksek talebini karşıladığımıza inanıyoruz.

Şube sayısınız nedir? 2016 ‘da ne tür hedefleriniz var?

Mangal plus , 2011-2015 arasında Türkiye de dört ; toplamda ise 6 şubeye ulaşmıştır. Doğru ve emin adımlarla büyüme prensibi ve tüm alt yapı çalışmalarını sağlıklı oluşturabilme adına ilk yatırımlarını kendi bünyesinde gerçekleştiren firma, 2016 yılında Franchising verme kararı almıştır.

2016 yılında Max 10 adet franchise vermeyi düşünüyoruz. Önemli olan sayı değil... Çok fazla franchising talebi olmasına rağmen şu ana kadar tüm şubeler ana firma tarafınca açılmıştır. Sağlıklı markalaşmanın doğru iş ortaklıkları ile olacağını biliyoruz.

Toplam yatırım maliyetinden bahseder misiniz?

MANGAL PLUS RESTAURANT başlangıç Bedeli 30.000 USD’dir.... MANGAL PLUS EXPRESS için ise 15.000 USD …. Total yatırım ise, m2 sine göre değişkenlik gösterse de , ortalamada Restaurant için 350-400.000 tl, EXPRESS için 200-250.000 tl

Sizin için en uygun şube lokasyonları nereler?

Satış fiyatları çok yüksek olmadığı için LOKASYON daha fazla önem kazanıyor….İşlek caddeler ya da ziyaretçi sayısı çok olan avm ler öncelikli tercihimiz. Bayilerde aranan özellikler İşin başında duracak , işini ciddiye alan ve markanın gelişimine katkıda bulunacak kişileri ailemize katmak taraftarıyız. Ve tabi ki tercihen iş tecrübesi olan kişileri bekliyoruz.

Yurtdışına yönelik planlarınız var mı? Nereleri hedefliyorsunuz?

İran ile ilk görüşmeler yapıldı, master franchıse verme aşamasındayız. Katar, Birleşik arap emirlikleri, Kuveyt, Azerbaycan ve Dubai’de olmak istiyoruz.

Son olarak girişimciler neden Mangal Plus’u tercih etmeli?

Bayilerinin her zaman yanında olan, arkasında duran bir markayız. Ayrıca Win-win konseptinin iyi bir uygulayıcısıyız.

Bayilik Veren Firmalar 2016