Bayim Olur musun? Türkiye'nin Bayilik ve Franchising Portalı


Bayim Olur musun? Türkiye' nin Bayilik ve Franchising Portalı -
Yeni Şifre Belirleyin
x
E Posta
:
Eski Şifre
:
Yeni Şifre
:
Şifre Tekrar
:
     

Ana Sayfa HABERLER Seyidoğlu Baklavaları Anadolu'yu Fethetmeye Hazırlanıyor...
Tarih: 20 Nisan 2018 00:48:34
Güncelleme: 20 Nisan 2018 00:48:34

Seyidoğlu Baklavaları Anadolu'yu Fethetmeye Hazırlanıyor...


Lezzet yolculuğunda 64 yılı geride bırakan Seyidoğlu yenilikçi yüzü ve yeni konsepti ile Türkiye’de özellikle de Anadolu’da her şehre yeni franchise’lar vererek daha da büyümeye hazırlanıyor. Uzun yıllara dayanan deneyimi ve perakendecilik birikimini yeniliklerle birleştiren Seyidoğlu, geliştirdiği iş imkanları ile girişimcilerin de tercihi oluyor.

2016 Hedefi 50 Mağaza…

Seyidoğlu; 4’ü kendisinin, Türkiye’de 24 ve yurt dışında da 8’i franchise olmak üzere toplam 36 mağazasıyla hizmet veriyor. Yeni hazırlıklarla birlikte 2016 sonunda mağaza sayısını 50’ye çıkarmayı hedefleyen Seyidoğlu’nun franchise anlayışının temelini yatırımcısına kazandıran bir iş modeli oluşturuyor.

Sahip olduğu tesisler, üretim kapasitesi ve ihracat hacmi ile sektöre yön veren konumunda olan Seyidoğlu’nun büyüme planında ise öncelikli Anadolu illeri bulunuyor. Anadolu’da çığ gibi büyüyecek olan Seyidoğlu bölge bayiliği için ise Antalya, Eskişehir, İzmir, Konya ve Ankara ilk düşünülen iller olarak açıklıyor. Yoğun franchise talebi alan Seyidoğlu iş ortaklarını ince eleyip sık dokuyor.

“Seyidoğlu Konseptleri”nde Yenilik…

A’la, Vusta, Suğra olmak üzere 3 farklı konsept ile hizmet veren Seyidoğlu artık misafirlerini geleneksel yapısına sadık kalarak ama modernize edilmiş dekorasyonu ile karşılamaya hazırlanıyor. Seyidoğlu, Suğra adını verdiği tatlı ve kahvaltıya yönelik ortalama 50-100 m² büyüklüğündeki mağazalardan oluşan, Vusta adını verdiği 100-200 m² mağazalardan oluşan dükkan büyüklüğüne göre içerisinde Dünya Mutfağından ve Geleneksel tatlardan oluşan bir menüyü de barındıran Cafe konsepti ve A’la adını verdiği 200 m² ve üstü mağazalardan oluşan dükkan büyüklüğüne göre içerisinde Dünya Mutfağından ve Geleneksel tatlardan oluşan ciddi bir menüyü de barındıran cafe & restoran konseptiyle hizmet veriyor. Bu konsept yeniliği ile birlikte A’la’larda artık “fırın köşesi” de yer alıyor ve ay çekirdekli, kepekli, çavdarlı, yulaflı, tahinli gibi çeşit çeşit organik ekmekler diğer unlu gıdalarla birlikte sıcak sıcak pişirilip servis ediliyor.

Baklavada olan iddiasını yemek çeşitlerine de taşıyarak son yıllarda cafe & restoran alanında da adından söz ettiren Seyidoğlu, daha keyifli vakit geçirme imkanı sunmak için daha konforlu hale getirdiği mağazalarında; baklava, çikolata, lokum, sütlü tatlı ve pasta çeşitleri ile dondurmanın yanı sıra kahvaltıdan içeceklere ve Türk ve Dünya mutfağına yer veren menüsüne kadar sunduğu 350 çeşit ürün ile de uzun vakit geçirilebilecek yaşam alanları haline geliyor.

Seyidoğlu’nun Franchise Farkı…

Seyidoğlu, girişimciler gözündeki güçlü algısının; ürün çeşitliliği, perakendecilik tecrübesi, derinlemesine ve çok boyutlu pazar araştırması uygulamaları, yerel ortaklarla güçlü işbirliği, dağıtım noktalarına uygun çözümleri, güçlü firma algısı, ürün ve pazar geliştirmede doğru tercihleri ve hiç vazgeçmediği Ar-Ge çalışmalarının haklı gururunu yaşarken, franchising ailesine katılmak isteyen yatırımcılara sunduğu avantajlarla da ön plana çıkıyor.

Seyidoğlu tecrübesiyle 60 günde yeni iş sahibi olmaya ne dersiniz?

Yatırımcıların 60 iş gününde tamamlaması gereken inşaat sürecini isteğe göre kriterleri belirterek takip edebildiği gibi merkezden de yürütebilen Seyidoğlu, standart kalite felsefesini benimseyerek markasına yakışır şekilde bulunduğu noktalarda hizmet sunmayı en büyük amacı olarak görüyor. İnşaat maliyetleri noktanın büyüklüğüne ve konseptine göre değişiyor.

Yurtdışı iş imkanınız da Seyidoğlu’ndan…

Seyidoğlu’nun uzun yıllara dayanan deneyimi kendini sadece yurt içinde değil yurt dışında da gösteriyor. 2000 senesinde ihracata başlayan Seyidoğlu, geride kalan 16 yıl içerisinde ihracatta baklava şampiyonu haline geldi. Amerika, Avrupa, Avustralya, İsviçre, Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Türki ülkelere ihracatı bulunan Seyidoğlu, 2005 yılından beri Amerika ve Kanada Bölgesi dağıtımı için Amerika’nın Helal Gıda kategorisinde satış yapan en büyük firmalarından Nema Food Company ile çalışmaya başladı ve dağıtım ağını genişletti. Şu an sadece Amerika’da 300’ü aşkın noktaya dağıtım gerçekleştiren Seyidoğlu, 2106 yılı içerisinde ise Amerika’da Houston bölgesine açılım gerçekleştirmeyi planlıyor. İhraç ettiği ürün gamına ise öncelikle kurabiye, paketli hediyelik gıdalar ve lokum, sonrasında da toptan paketli gıda yani kestane şekeri, pişmaniye, saray helvası, çay, Türk Kahvesi ve lokum eklemeyi hedefliyor.

Bayilik Veren Firmalar 2016