Bayim Olur musun? Türkiye'nin Bayilik ve Franchising Portalı


Bayim Olur musun? Türkiye' nin Bayilik ve Franchising Portalı -
Yeni Şifre Belirleyin
x
E Posta
:
Eski Şifre
:
Yeni Şifre
:
Şifre Tekrar
:
     

Ana Sayfa HABERLER Alışverişin Geleceği
Tarih: 22 Haziran 2018 12:59:11
Güncelleme: 22 Haziran 2018 12:59:11

Alışverişin Geleceği


Ünlü fizikçi Stephen Hawking, dünyanın en fazla 1000 yıllık bir ömrünün kaldığını söylüyor. Geri kalan sürenin, önceki 4,5 milyar yıldan çok daha şaşırtıcı geçeceğine şüphe yok. Geleceğe bakmak, bize getirecekleri hakkında tahminlerde bulunmak, yüzlerce değişkenin bulunduğu bir denklemde hiç de kolay değil. “Alışveriş Merkezleri ve Perakendede Sürdürülebilirlik” isimli kitabın yazarı Dr. Aydoğan Süer, yeni kitabı “Alışverişin Geleceği”’nde, okuru yakın ve uzak gelecek üzerine düşünmeye davet ediyor.

Marka ve Yatırım Uzmanı Dr. Aydoğan Süer, alışveriş dünyasının yakından tanıdığı bir isim. Uzun yıllar farklı AVM’lerde yöneticilik yapan Süer, kurucusu olduğu ASÜER Consultancy & Investment A.Ş.’de şirketlere danışmanlık ve eğitim hizmetleri veriyor. Deneyimlerini meslektaşlarına ve üniversitelilere kitaplarla aktaran Dr. Aydoğan Süer, bilinçli tüketici yaratmak idealiyle televizyon programları yaparak milyonlarca izleyiciye alışveriş sırlarını anlatıyor.

Süer, “Alışveriş Merkezleri ve Perakendede Sürdürülebilirlik” isimli kitabının ardından “Alışverişin Geleceği” adını taşıyan yeni çalışmasını kaleme aldı. Yakamoz Kitap etiketiyle raflara çıkan 224 sayfalık yeni kitapta, değişimin kendisi olan moda ve yaşam tarzımızı her yönüyle etkileyen teknoloji başta olmak üzere, finans, sağlık, ticaret, enerji gibi 10 farklı başlık ele alınıyor. Alışveriş merkezleri, perakende sektörü ve iş dünyası konusunda, zengin yabancı kaynakların yanı sıra Türkiye ve yakın coğrafyaya da yoğunlaşan kitap, bu yönüyle benzerlerinden ayrılıyor. Gelecekte alışverişin neye benzeyeceğinin peşine düşen kitap, başta yöneticiler olmak üzere iş dünyasında her kademeden çalışanın ve alışveriş tutkunlarının keyifle okuyacağı bilgilerle dolu.

Giysilerim Doktoru Arayabilir mi?

Satırlar arasında gezerken şaşırtıcı pek çok örnekle karşılaşmak mümkün. İstediğiniz zaman uzayıp kısalarak sizi soğuktan koruyacak, tansiyonunuz düştüğünde doktoru arayabilecek giysiler hayal olmaktan çıktı. Moda dünyasının teknolojiyle buluşması, şimdilerde birkaç sporcunun yararlanabildiği akıllı giysileri daha fazla fonksiyonla hayatımıza sokacak.

Pazarlama dünyasının düşünce okuma konusunda verdiği çaba ve sadece düşünce gücüyle çalışacak arama motorları da işleri epey değiştirebilir. Düşüncelerimizin okunmasını ister miyiz sorusunun cevabı ise duruma göre değişebilecek bir başka konu. Örneğin komadaki hastaları düşünürseniz neden olmasın?

“Alışverişin Geleceği” isimli kitapta Dr. Aydoğan Süer, kendi enerjisini üretebilen akıllı şehirlere dair projelerin yanı sıra 2050’lere yaklaşırken şehirleri terk etmek zorunda kalabileceğimize dair tahminlere de yer veriyor. Şüphesiz gelecekle ilgili binlerce farklı senaryo üretilebilir ve hangisinin hayata geçeceğini şimdiden öngörmek mümkün değil. Süer, “Ünlü fizikçi Stephen Hawking, dünyanın en fazla 1000 yıllık bir ömrünün kaldığını söylüyor. Geri kalan sürenin, önceki 4,5 milyar yıldan çok daha şaşırtıcı geçeceğine şüphe yok. Geleceğe bakmak, bize getirecekleri hakkında tahminlerde bulunmak, yüzlerce değişkenin bulunduğu bir denklemde hiç de kolay değil. “Alışverişin Geleceği” isimli kitapta geleceği etkileyen genel başlıklara değindim. Bu kitap, Türk AVM sektörüne ve markalara eğilerek yaptığım bir fikir jimnastiği olarak düşünülebilir. Kitap boyunca, geleceğin bize kendiliğinden başarı ve refah getirmeyeceğini vurguluyor ve bugün yaptıklarımızın adım adım geleceği oluşturduğunun da altını çiziyorum” diyor. İş dünyası ve alışveriş tutkunları için ilham verici kitap, seçkin kitap evlerinde meraklı okurları bekliyor.

Kitabın Adı: Alışverişin Geleceği
Yazarı : Dr. Aydoğan Süer
Yayınevi : Yakamoz Kitap
Sayfa Sayısı: 224