Bayim Olur musun? Türkiye'nin Bayilik ve Franchising Portalı


Bayim Olur musun? Türkiye' nin Bayilik ve Franchising Portalı -
Yeni Şifre Belirleyin
x
E Posta
:
Eski Şifre
:
Yeni Şifre
:
Şifre Tekrar
:
     

Ana Sayfa HABERLER Bayim Olur musun fuarına bu yıl tedarikçiler için yeni bir alan ekledik.
Tarih: 22 Haziran 2018 12:56:31
Güncelleme: 22 Haziran 2018 12:56:31

Bayim Olur musun fuarına bu yıl tedarikçiler için yeni bir alan ekledik.


Bayim Olur musun? Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı’yla bu yıl, tedarikçi ve franchise veren firmaları tek bir platformda buluşturmaya hazırlanan Medyafors, fuarda tedarikçi firmalar için yeni bir alan daha açacak. Franchising sektörüne hizmet veren tedarikçilerin yeni holde yer alacağını açıklayan Erem, “ Bu yıl, firmaların tedarikçilerini aynı ortamda görebileceği fuar, ayrıca iş geliştirme platformu olarak da faaliyet gösterecek” dedi.

Fuarda yeni anlaşmalara zemin hazırladığını dile getiren Özhan Erem, 2016 yılında 378 marka ile girişimcileri buluşturdukları franchise görüşmelerinde yeni anlaşmalara imza atıldığını kaydetti. Erem, “ Katar, Tunus, Suudi Arabistan ve Ortadoğu’dan gelen heyetler Türkiye markalarına ilgi gösterdi ve fuarı 32 bin 197 kişi ziyaret etti” açıklamasını yaptı.

Bu yıl ise 5-6 ve 7’nci hollere ek olarak sekizinci holü de kullanacaklarını açıklayan Erem, “ Franchising sektörüne hizmet veren tedarikçilerin yer alacağı sekizinci hol ile marka ve sektör oyuncuları aynı platformda buluşacak. Bu sayede firmalar tedarikçilerini, tedarikçiler de müşterilerini aynı ortamda bulabilecek”dedi. Yurtdışında yetkili acentesi oldukları Franchising Fuarları ile işbirliği içinde bulunduklarının altını çizen Özhan Erem, böylece markaların ulusal ve uluslararası arenada bilinirliğinin artmasına olanak tanıdıklarını ifade etti. 2017 yılında Amerika’da da aynı alanda fuar düzenleyeceklerini açıklayan Erem, “15-17 Haziran 2017'de New York, Ny The Javıts Center'da düzenlenecek Amerika Franchise Fuar’ının Türkiye'deki tek yetkili temsilcisi olarak çalışmalara başladık. Bu kapsamda ise Türk markaları ile Amerika’daki yatırımcıları bir araya getirmeyi hedefliyoruz. 2017 planlamasında yurtdışı çalışmalarına ağırlık vermeyi planlıyoruz” dedi.

Özhan Erem, UFRAD’ın Cakarta’da düzenlenen Dünya Franchise Konseyi ve Asya Pasifik Konfederasyonu toplantılarına katılımıyla WFC ve APFC Dönem Başkanlıkları ve 2017 zirvelerinin Türkiye’ye taşındığı bilgisini verdi. Böylece, başlıca üç franchise zirvesinin Türkiye’de yapılacağını açıklayan Erem, “Asya Pasific Franchise Konfederasyonu (APFC) ve Dünya Franchise Konseyi ile birlikte Avrupa Franchise Federasyonu(EFF) toplantısı Ekim 2017’de UFRAD ev sahipliğinde İstanbul’da, fuar ile eş zamanlı yapılacak. Toplantılar kapsamında, Amerika’dan Çin’e, Güney Afrika’dan İngiltere’ye yaklaşık 50 ülkenin franchise dernekleri üye markaları ekonomi bakanları ve yetkilileri İstanbul’da bir araya gelecek” değerlendirmesini yaptı.

“İnternet perakendeciliği artış göstermeye devam ediyor”

Fuarcılık faaliyetlerinin yanı sıra perakendecilik konusunda da açıklamalar yapan Özhan Erem, yapısı itibarıyla hizmet sektörü ve internet perakendeciliğinin birlikte büyümesine dikkat çekti. Bu aşamada, gelecek dönemlerde ise ‘Perakende Ticaret’ açısından büyümeye ve gelişmeye açık hatırı sayılır büyüklükte bir alan bulunduğuna vurgu yapan Erem, şunları kaydetti: Bu yıl, franchise sistemi ile çalışan perakendeci sayısının artacağını ve dolayısıyla perakende cirosu içindeki payının da yükselmesini bekliyoruz. 2017-2020 aralığı için öngörümüz ise franchise işletmelerin ülke/perakende cirosu içindeki payının en az yüzde 10 artacağı yönünde. ABD franchise sisteminin, perakende ticaret cirosu içindeki payının yüzde 40 olduğu göz önünde bulundurulursa durumun, Türkiye açısından ne kadar büyük bir boyut ve gelecek vadettiği görülebilir.”