Bayim Olur musun? Türkiye'nin Bayilik ve Franchising Portalı
Bayim Olur musun? Türkiye' nin Bayilik ve Franchising Portalı -
Yeni Şifre Belirleyin
x
E Posta
:
Eski Şifre
:
Yeni Şifre
:
Şifre Tekrar
:
     
ÜYE OLAN FİRMALAR

Ana Sayfa HABERLER GS Store'dan Franchise Atağı
Tarih: 05 Ocak 2017 13:00:00
Güncelleme: 05 Ocak 2017 13:00:00

GS Store'dan Franchise Atağı


Dünya çapında Galatasaray taraftarının 40 milyona yakın şekilde olduğu açıklandı. Bu büyük potansiyele nasıl ulaşmayı planlıyorsunuz?

Önceliğimiz Avrupa ülkelerinde faaliyet gösterecek e-ticaret kanalıyla taraftarlarımıza ulaşmak. Bu doğrultuda yurt dışı internet sitemizdeki alt yapı çalışmaları tamamlandı. Lojistik, depolama, kargo sorunları çözüldü. Aralık ayı sonuna doğru sitemiz taraftarıyla buluşacak. Yurtiçi ve yurtdışıdan gelen bayilik taleplerini daha fazla taraftarımıza ulaşmak adına değerlendiriyoruz.

Kısa ve orta vadede hem yurt içi hem yurtdışında GSStore’un hedefleri nelerdir?

kısa ve orta vadede yurt içi ve yurt dışı bayii/mağaza sayımızı 31 Mayıs 2017 ye kadar 100 mağaza olmayı planlıyor ve olabildiğince taraftarımıza ulaşmak istediğimiz için her ilde Gsstore olmasını istiyoruz. 2015-2016 mali yılda gerçekleştirdiğimiz karı 2017 ve sonrasında daha da arttırmayı istiyoruz. Eş zamanlı olarak hizmet kalitemizi arttırmayı ve üst düzey mağazacılık yapmak hedeflerimiz arasında.

Bayilik sistemi ile ilerliyorsunuz Türkiye geneli kaç şube mevcut? Bunların kaçı franchise?

Toplam 83 mağazamız var. 53'ü franchise, 30'u klüp mağazası.

Bayilik şartlarınızdan bahsedebilir misiniz?

Bağlı bulunduğu lokasyonun risk durumuna Banka teminat mektubu istiyoruz. Bulunduğu lokasyona göre m2 talebi oluyor. Onayımız dâhilindeki lokasyonlarda mağazanın açılması ve herhangi bir franchise bedeli talep etmiyoruz.

Avm veya cadde mağazacılığından hangisini tercih ediyorsunuz? Hangi bölgeler öncelikli?

Potansiyeli gördüğümüz ve daha sonrasında fizibilitesini yaptığımız belli lokasyonlar var, ilk hedefimiz buradaki yatırımcılarla görüşüp bayiliklerimizi açmak. Örneğin şu an Trakya, Ege ve Karadeniz bölgelerinde yatırımcılarla görüşüyoruz. Taraftar potansiyeli vaad eden lokasyonlar da mağazalarımızı açmayı tercih ediyoruz ve yatırımcıyı bu şekilde yönlendiriyoruz.

Mağazalardaki ürün satışını etkileyen en önemli faktörler nelerdir?

En önemli etken eğitimli personel. Mağaza içi düzen ve görsel kullanımı taraftarın istediği ürünü bulabilmeside büyük önem taşıyor.

Real Madrid Spor Klübü’nün Dubai de Cafe / Restaurant açtığını gördük. Gs store ların içine cafe konsepti yaratma fikriniz var mı ?

Şu anda böyle bir preje için çalışmalarımız sürüyor

Kaç m2 alanlar Gs store açmak için yeterli olur? Siz girişimciye ne tür desteklerde bulunuyorsunuz? Girişimci ne tür avantajlara sahip oluyor?

70 m2 ve üstü yeterli olacaktır.Girişimciye sosyal medya ve diyer mecralarda bayii nin duyurulması ve tanıtılması konusunda yardımcı oluyoruz.Dönem dönem imza günleri yaparak müşteri trafiğini arttırıyoruz .Girişimci iş ortağı olduğu anda belirli kar marjları ile işletmesini destekliyoruz.Kampanyalı dönemlerde de bayilerimizin kar marjlarını belirli oranlarda koruyoruz.Bayilerimizi stadımıza özel localarımızda maçları izlemeye davet ediyoruz. AVM lerde açılacak bayiliklerimiz için mağaza arama sürecinde avm yönetimi ile kiralama konusunda bizzat kurumsal kimliğimizi kullanarak görüşmeleri yapıyoruz. Girişimcileri karlı bir yatırım için Galatasaray ailesine bekliyoruz.

Ali Öğüdücü (Genel Müdür)