Bayim Olur musun? Türkiye'nin Bayilik ve Franchising Portalı


Bayim Olur musun? Türkiye' nin Bayilik ve Franchising Portalı -
Yeni Şifre Belirleyin
x
E Posta
:
Eski Şifre
:
Yeni Şifre
:
Şifre Tekrar
:
     

Ana Sayfa HABERLER Tacikistan Türk mutfağının kalbi ile tanıştı
Tarih: 16 Temmuz 2018 07:04:57
Güncelleme: 16 Temmuz 2018 07:04:57

Tacikistan Türk mutfağının kalbi ile tanıştı


Çıtır Usta 900 m2’ lik restoranı ile Duşanbe de kapılarını açtı. Tacikistan da faaliyet gösteren en büyük firmalardan birisi olan Alika Inc, Çıtır Usta'nın franchise haklarını satın alarak dünyaca ünlü markalarının yanına Çıtır Usta’yı da ekledi.

Açılış için oldukça gösterişli bir organizasyon yapan firma yetkilileri açılış kurdelasını,Türkiye Cumhuriyeti Duşanbe Büyükelçisi Sayın Ali Rıfat Köksal, Çıtır Usta Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Külekçioğlu, Alika Inc ve açılışı yapılan Duşanbe Çıtır Usta restoran sahipleri Hakim Gaybillaev,Karim Gaybillaev ile birlikte kesti.

Türk mutfağının Tacikistan'da olmasından büyük gurur duyduklarını belirten Büyükelçimiz Sayın Ali Rıfat Köksal Restoranın her kısmını büyük titizlik ile inceledi ve çalışan Türk personellere '' Hepiniz bize emanetsiniz, sizlerle gurur duyuyoruz'' derken restoran sahipleri ve Çıtır Usta yönetimine teşekkür etti.

Tacikistan da adımı atılan Çıtır Usta'nın Rusya ve CIS ülkeleri franchise hakları hakkında da çalışmalara başlayan Alika Inc, Çıtır Ustanın bayrağının kendilerinde olduğunu belirtti.