Bayim Olur musun? Türkiye'nin Bayilik ve Franchising Portalı


Bayim Olur musun? Türkiye' nin Bayilik ve Franchising Portalı -
Yeni Şifre Belirleyin
x
E Posta
:
Eski Şifre
:
Yeni Şifre
:
Şifre Tekrar
:
     

Ana Sayfa HABERLER Alanguva Karabük'ten Dünya'ya Bayim Olur musun fuarıyla Açılıyor
Tarih: 18 Temmuz 2018 04:47:46
Güncelleme: 18 Temmuz 2018 04:47:46

Alanguva Karabük'ten Dünya'ya Bayim Olur musun fuarıyla Açılıyor


Karabük'te 2015 yılında müşterilerine kapılarını açan Alanguva Kafe, kısa sürede bölgenin en tercih edilen mekanları arasına girerken, şimdi de markalaşma yolunda Avrasya'nın en büyük uluslararası fuar merkezi olan CNR EXPO'da kendisini tanıtacak.

Karabük'te 2015 yılında müşterilerine kapılarını açan Alanguva Kafe, kısa sürede bölgenin en tercih edilen mekanları arasına girerken, Şimdi de markalaşma yolunda Avrasya'nın en büyük uluslararası fuar merkezi olan CNR EXPO'da kendisini tanıtacak.

Karabük Derin Haber tarafından okurları arasında yapılan ankette 2017'nin en popüler kafesi seçilen Alanguva Kafe, kendine özgü menüsü ile büyüyerek zincirleşme fırsatı sunan "Bayim Olur musun" 15'inci marka fuarına katılacak. Yeşilköy CNR Expo Fuar Merkezi'nde 12-15 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan "15. Bayim Olur musun? Franchising ve Markalı Bayilik Fuarına" yurt içinden yüzlerce firma kendisini gösterme imkanı bulacak.

Türk markalarının uluslararası sektörde yer alması konusunda aracılık eden "Bayim Olur musun?" bu yıl Karabük'ten Alanguva Kafe'ye de yer verdi.

KARABÜK İÇİN BİR İLK!

"15. Bayim Olur musun? Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı"na katılacak olan Alanguva, fuarda yerini alarak Karabük'te de bir ilki gerçekleştirmiş olacak. CNR EXPO Center'da 12-15 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan fuar da Alanguva, 5'inci Salon'da kendisini tanıtacak.

"ORTA ASYA'DAN ESİNLENİLMİŞ BİR İSİM"

Konuyla ilgili bilgi veren İşletme Sahibi Adnan Aydın, ilk olarak Alanguva markasının doğuşunu anlattı. Aydın, "Alanguva'nın kelime anlamı Ala Geyik. Orta Asya’daki Türklerin çok kullandığı bir bayan ismi. Ben isim özellikle Türkçe olsun istedim. İki sene önce çevremizde çok fazla yabancı isim vardı. Bu beni çok mutlu etmiyordu. Araştırdım ve bu ismi gördüğümde çok hoşuma gitti. O zaman ben askerdeydim. Arkadaşlarıma sorduğumda hepsinin çok hoşuna gitti ve böylece Alanguva'da karar kıldık. 'Cafe' değil de bizde 'Kafe.' Buna özellikle dikkat ediyorum ve herkesin de dikkat etmesi gerek bir şey. Çünkü biz başkalarına çokta hayran olmuyoruz. Kendi değerlerimiz büyük ve yüksek değerler. Bunun farkında olup ve ona göre bir şeyler olması gerektiğine inanıyorum. Üniversite'de okurken, hocama bu isim için mesaj çektim. Hocamız o kadar çok sevindi ki, 'demek ki biz size boşa eğitim vermemişiz' dedi. O sözü benim için çok önemliydi. Genel de 'c' ile yazılıyor. Türkçe, 'k' ile olsun deyip, 'kafe' olarak ismini aldık" şeklinde konuştu.

"EN BÜYÜK DESTEĞİ KARDEŞİM VERDİ"

Mekan tasarımının tamamen kardeşi Hüseyin Aydın ve kendisine ait olduğunu söyleyen Adnan Aydın, "Alanguva'nın Karabük'te 2014 yılında açılması için girişimde bulunduk ve başvurumuzu yaptık. Hizmete ise 2015'da başladık. Tasarım tamamen bana ait. Danıştık ancak yardım almadık. Tamamen benim araştırmalarımın sonucunda oluştu. Kardeşim Hüseyin sağ olsun beni hiç bir zaman yalnız bırakmadı. En büyük yardımcım ve destek veren kardeşimdir" dedi.

Aydın'ın sözlerine şu şekilde devam etti;

"KENDİM İÇMEDİĞİM ŞEYİ MÜSTERİYE İÇİRTMEM"

"Alanguva'yı üst çıtalara taşımak istiyoruz. Bu kafeyi açarken benim hayalim, tutmasından çok planladığımız şeyler gerçekleşti. Hedeflerimizden hiç vazgeçmedik. Fuara katılıp franchising vermek için yerimizi kiraladık ve Allah nasip ederse bir ay sonra fuarımız var. Şuanda mimarımız çalışıyor. Buradaki renklerimizden sandalyesine, geyik boynuzuna kadar hepsini andıracak bir şekilde bize bir yer çiziyor. Fuarda burayı sergileyeceğiz. Türkiye'de büyün kahve firmalarına gidip, mekanlarda hep denemişimdir. Tüm kahvelerimin kalitesine güvenirim. Çünkü hoşuma gitmeyen, kendim içmeyeceğim şeyi asla müşterilerime içirtmem. Alanguva kahvemiz var bize has. Fuara yeni geliştirdiğimiz bir ürün var. Fuarda açıklayacağız. Soğuk bir içecek. Bizim kendi ürünlerimizle olan bir içecek. Türkiye'de şuan üç kişi bunu yapıyor. İstanbul'da, Adana'da ve üçüncüsü de Karabük olacak.

"KARABÜK'Ü DE TANITMIŞ OLACAĞIZ"

Karabük'ü seçmemin sebebi ise kardeşim burada öğrenciydi. Yardımcı olacağını söyledi ve askerden sonra burayı gezdim, sevdim ve kafemizi açtık.

Bu iki ürünümüz ön plana çıkacak. Ama fuarda sadece içecek kısmını açacağım. Tüm kahveme, çekirdeklerime, ham maddesine çok güveniyorum. El yapımı özel limonatamız var. Kalitesine ve servis sunumuna güvendiğim için, güvenimiz tam. Herkes aynı şeyleri yapacak fuarda ama oraya gelen misafirler kaliteyi belirleyecek. Masamızda Safranbolu'nun taze lokumlarından götürüp, ikram edeceğiz. Karabük'ümüzü, Safranbolu'yu da orada tanıtmış olacağız."