Bayim Olur musun? Türkiye'nin Bayilik ve Franchising Portalı
Bayim Olur musun? Türkiye' nin Bayilik ve Franchising Portalı -
Yeni Şifre Belirleyin
x
E Posta
:
Eski Şifre
:
Yeni Şifre
:
Şifre Tekrar
:
     

Ana Sayfa HABERLER Saysha, franchise atağında! 2018’de hedef;10 şube
Tarih: 17 Ağustos 2018 15:36:14
Güncelleme: 17 Ağustos 2018 15:36:14

Saysha, franchise atağında! 2018’de hedef;10 şube


Avusturya kristalleri ile tamamen el işçiliği ile üretilen Saysha Ten Takısı, birbirinden iddialı ten takılarını, yeni franchise vererek Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanına taşımayı hedefliyor. Bugün, Türkiye’nin önemli AVM’lerindeki Kiosk’larıyla özellikle kadın girişimcilerin ilgisini çeken markanın kurucusu Özlem Taş, kar marjının yüzde 50 olduğunu ve marka yatırımının yatırımcısına 1 yıl gibi kısa sürede geri döndüğünü söyledi.

Türkiye’de 1990’lı yılların başında hayatımıza dahil olan AVM'ler, farklı sektörlerin gelişim göstermesine vesile oldu. Yaklaşık 5 yıl öce kurulan Saysha Ten Takısı’da bu markalardan biri… Türkiye’nin önemli AVM’lerindeki Kiosk’larıyla özellikle kadın girişimcilerin ilgisini çeken marka, 2018 yılında toplam 10 şube açma hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor.

Taş: Saysha kategorisini kendisi yaratmış fashion bir ürünGlobal pazarda adından daha sık söz ettirmek için fırsat kolladıklarının altını çizen Saysha Ten Takıları’nın kurucusu Özlem Taş, Saysha’nın kalitesi ile mücevher kadar iddialı, kendinden yapışma özelliği ile sınırsızca özgür ve yaratıcı olduğunu aktardı. 5 yıllık bir Ar-Ge çalışmasından sonra Türkiye’de bir ilki başardıklarının altını çizen Taş,, “Bu zaman diliminde markayı büyütmek adına gerek yurt içinde gerekse global pazarda 5 milyon doların üzerinde bir yatırım gerçekleştirdik. Saysha, sektör tecrübesiyle güçlenen ve uluslararası platformda adından söz ettirerek yatırımları katlanarak devam eden bir marka. Saysha kategorisini kendisi yaratmış fashion bir ürün. Aksesuar, mücevher, hazır giyim, iç giyim, kozmetik ve güzellik kategorilerinin hepsine dahil olabilen çok fonksiyonelli niş bir ürün olduğunu söylesek yanılmayız” dedi.

“Saysha, hayal gücünüz ile yaratıcılığınızı özgür kılar”

Saysha olarak şu an birçok bayilik ve franchising tekliflerini değerlendirme aşamasında olduklarını belirten Özlem Taş,“Katıldığımız fuarlar ile birlikte bilinirliğimiz ve yatırımcıların markamıza olan ilgilerini daha iyi gözlemliyoruz. Cevahir Alışveriş Merkezi’nde açtığımız kiosk ile girişimcilere örnek teşkil ederek, marka tanıtımını destekleyici çalışmalar yapıyoruz. Bunun yanı sıra mağaza içi yerleşim çalışmalarımızı gösterebilmek amaçlı ise İstinye Park Erdem Kramer Kuaför salonlarında yer alıyoruz. Öte yandan marka gücüne güvendiğimiz firmalarla da iş birliği anlaşmaları yapıyoruz. Gelecek hedeflerimiz arasında, bize gelen teklifleri de göz önünde bulundurarak mağazacılık, corner shoplar ve multi brand mağazalarda kendi tasarımımız olan stand tasarımı ve consepti ile birlikte yer alarak, zincirler oluşturmak var. Çünkü Saysha rakibi olmayan tek ve yeni bir ürün. Muadili dahi yok. Bu sebeple ilgi büyük ve biz de şu dönemde markamızı daha iyi segmentlere taşıyabilecek iş birlikleri için yoğun bir çalışma içindeyiz.” Vizyon sahibi, yeniliklere açık, global pazarda algısı olan girişimcileri bünyelerine dahil etmeyi önemsediklerini aktaran Taş, “Saysha, hayal gücünüz ile yaratıcılığınızı özgür kılmanıza imkan sağlayan bir ürün. Pazarlama konusunda da sizi bu denli özgür kılabilecek uluslararası platformda size iyi dönüşler sağlayacak güçte. Aslına bakarsanız tüm dünya, bize açık bir pazar. Biz Saysha olarak biliyoruz ki ten takılarımız farklı ülkelerde farklı yorumlanıyor. Bu nedenle Brezilya, Amerika, Güney Afrika ve Avrupa’da çok fazla olumlu dönüşler ve iş teklifleri alıyoruz. Her pazar için o pazara has ürünler çalışıyoruz. Çocuklar için Kids projesi çalışırken bayraklar, logolar veya takımlara özel ürünler çalışıyoruz. Özel defile, bayramlar, etkinlikler gibi özel günler de buna dâhil. Bu sebeple üretmeyi, takip etmeyi ve güçlü bir yöneticilik gücü olan girişimciler ile birlikte büyüyebiliriz” diye açıkladı.

2018 yılı hedeflerinde 10 kadar Saysha Shop ile gerek bayilik vererek gerekse globalde mass gruoplar ile anlaşmalarıyla büyüme planları olduğunu açıklayan Saysha Ten Takıları’nın kurucusu Özlem Taş, global pazarda Katar, Dubai, Amerika, İran, İsviçre ve Almanya’da satış noktalarının olduğunu ayrıca müşterilerinin birçok multibrand mağazadan Saysha satın alabildiklerini belirtti.