Bayim Olur musun? Türkiye'nin Bayilik ve Franchising Portalı
Bayim Olur musun? Türkiye' nin Bayilik ve Franchising Portalı -
Yeni Şifre Belirleyin
x
E Posta
:
Eski Şifre
:
Yeni Şifre
:
Şifre Tekrar
:
     

Ana Sayfa HABERLER Bürotime Franchise Odaklı Büyüyor
Tarih: 14 Ağustos 2018 10:26:41
Güncelleme: 14 Ağustos 2018 10:26:41

Bürotime Franchise Odaklı Büyüyor


Gürcistan, Mısır, Almanya, Irak, Ürdün, Kenya ve Suudi Arabistan'daki franchise açılışlarıyla geçen yıl yüzde 30 büyüdü. 50 ülkede 150'den fazla satış noktası var. Yurt dışındaki konsept showroom'larının sayısını artırarak sektördeki bilgi ve deneyimlerini farklı pazarlarda pekiştirmeyi hedefliyor.

Konya Organize Sanayi Bölgesi'nde 1994 yılında faaliyetlerine başlayan Bürotime, 2000'i aşkın ürün çeşitliliği ile Türkiye'nin en büyük ofis mobilyaları üreticisi İlk ihracatını 2002 yılında gerçekleştirdi. 2013 yılında Saraybosna'da açtığı mağaza ile hedef pazarlarda franchise odaklı büyümenin de temellerini attı. Sonraki yıllarda da satış noktalarını konsept showroom'lara dönüştürerek büyümesini sürdürdü. Bugün 50 ülke ve 150'den fazla satış noktası olmak üzere dünyanın dört bir yanına ihracat gerçekleştiriyor.

GEÇEN YIL YÜZDE 30 BÜYÜDÜ

Gürcistan, Mısır, Almanya, Irak, Ürdün, Kenya ve Suudi Arabistan'daki franchise açılışlarıyla 2017 yılında yüzde 30'luk bir büyüme yakalayan lider üretici, yurt dışındaki konsept showroom'larının sayısını artırarak sektördeki bilgi ve deneyimlerini farklı pazarlarda pekiştirmeyi hedefliyor. Bürotime'ın ihracat rakamı toplam satışlarının yüzde 20'sini oluşturuyor. En güçlü olduğu ülke pazarları içinde Almanya, Fransa, İtalya, Bosna-Hersek, Kosova, Makedonya, Malta, Romanya, Yunanistan, Kırgızistan, Türkmenistan, Gürcistan, Fas, Libya, Senegal, Mısır, Kenya, Sri Lanka, Sudan, İran, Lübnan, Umman, Kıbrıs, Katar, İsrail, Irak, Ürdün, Suudi Arabistan ve Bahreyn başı çekiyor.

Bürotime, üretim gücünü, tasarıma ve insan sağlığına önem veren, çevreye duyarlı, ergonomik ve çalışan verimliliğini artıran ürünlere ağırlık vererek geliştiriyor. Şirket, Konya Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan 140 bin metrekarelik üretim tesisi ve 40 bin metrekarelik showroom alanı ile günde bin 250 mobilya ve 750 koltuk üretebilme kapasitesine sahip. Bürotime, gelişmiş teknoloji ve uygulamaları proje aşamasından başlayarak hammadde tedariği, üretim, paketleme, teslimat ve satış sonrası desteğe kadar uzanan tüm süreçlerde kullanarak, üretimin sorunsuz ilerlemesini sağlıyor. Beş yıl önce başladığı Endüstri 4.0 yolculuğunda üretim organizasyon şemasını gelişen ihtiyaçlar doğrultusunda yeniden şekillendiren Bürotime, ilk olarak ERP sistemlerinin modernizasyonunu gerçekleştirerek üretim verilerinin anlık olarak değerlendirilebileceği ‘Bürotime Veri Toplama Sistemi’ kurdu. CRM, B2B ve servis modüllerini çeşitli yatırımları devreye alarak sürekli geliştiren şirket, siber güvenliği sağlayacak uygulamalara da ekstra önem vererek üretim ekonomisinde rekabet gücü yüksek, sürdürülebilir ve katma değeri yüksek ürün ve hizmet üretmeyi hedefliyor.

600 MİMAR PROJE ÜRETİYOR

Yurt içinde 600'ün üzerinde mimar ve birçok proje ofisi ile birlikte çalışmalarım yürüten Bürotime, ürettiği sürdürülebilir proje ve tasarımlarla çalışma ve yaşam alanlarına yenilik kazandırmayı hedefliyor. Dünyadaki tasarım trendlerini yalandan takip eden şirket, kendi bünyesindeki mimarları bu konuda geliştirmenin dışında, yurt dışındaki sektör profesyonellerini de iş süreçlerine dâhil ediyor. Bürotime tarafından üretilen tüm ürünlerin garanti süresi boyunca ücretsiz bakım ve servis hizmeti, konsept showroom ve bayiler tarafından veriliyor. Sevkiyat ya da üretimden kaynaklanan hata ve arızalarda, bayiler herhangi bir ücret talep etmeksizin servis ve bakımı hizmetini gerçekleştiriyor.