Bayim Olur musun? Türkiye'nin Bayilik ve Franchising Portalı
Bayim Olur musun? Türkiye' nin Bayilik ve Franchising Portalı -
Yeni Şifre Belirleyin
x
E Posta
:
Eski Şifre
:
Yeni Şifre
:
Şifre Tekrar
:
     

Ana Sayfa HABERLER Türkiye’nin en hızlı büyüyen restoran zinciri Bursa Kebap Evi!
Tarih: 14 Ağustos 2018 10:27:04
Güncelleme: 14 Ağustos 2018 10:27:04

Türkiye’nin en hızlı büyüyen restoran zinciri Bursa Kebap Evi!


Cem ve Caner Helvacı kardeşler, 2010 Eylül ayında yapılan görüşmeler sonucunda Bursa Kebap Evi’nin tüm isim ve haklarını satın alarak 8 yıl gibi kısa bir sürede şube sayısını 37 ilde 93’e çıkardı. Bursa Kebap Evi, bugün marka çatısının altında bin 500 kişiye istihdam sağlıyor.

Bursa Kebap Evi, 2003 yılında kuruldu. 2008’de Bursa Kebap Evi ailesine ilk Franchise şubesi olan Florya Fly INN Avm ile katılarak 2009’da Bakırköy Carousel AVM’de 2. Şubesini hizmete açtı. Almanya dahil 93 şubesi olan Bursa Kebap Evi, 8 yıla büyük bir başarı sığdırdı. 2010 Eylül’ünde sadece 3 şubesi olan Bursa Kebap Evi, 30 kat büyüyerek Türkiye’nin en hızlı büyüyen restoran zinciri olmayı başardı.

Yönetim kurulu başkanı Cem Helvacı girişimci ruhuyla kapanma noktasına gelen bir restoranı, dünya markası haline getirdi. Franchise’larından biri oldukları Bursa Kebap Evi’ni 8 yıl önce satın alan Cem Helvacı, gıda sektöründeki tecrübelerini konuşturdu. Alır almaz büyük bir yapılanma içine girdikleri Bursa Kebap Evi merkezini 2011 yılının Aralık ayında Esenyurt’ta bin 200 metrekarelik bir binaya taşıdı. Burada üretim, lojistik ve eğitim birimleri oluşturuldu. Altyapısını güçlendirerek daha sağlıklı ve hızlı bir büyüme kaydettiklerinin altını çizen Cem Helvacı: “Franchising alanlar genellikle meslek dışı kişiler olduğundan onlara eğitimli usta ekipler yetiştirmek gerekiyor. Ekipleri merkez BKE akademide eğiterek bayilere eğitimli personel desteği sağlıyoruz. Sahada gezen 20 kişilik bir operasyon ekibimiz var. Operasyon ekibinin tüm şubelerle birebir ilgilenmelerini kaliteden hijyene kadar Franchise ve merkez şubelerimize hizmet veriyoruz. Ayrıca gizli müşteri denetimleri ve anketlerle müşteri memnuniyetini arttırmaya çalışıyoruz. Bursa Kebap Evinde yediğiniz tüm yöresel lezzetleri Bursa’ya gitmeden de yiyebiliyorsunuz.

ITQ Superior Taste Award “Michelin yıldızlı şeflerden ödül aldı”

2016 yılının Haziran ayında merkezi Brüksel’de bulunan Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü (iTQi) tarafından, mükemmel tat ve kalitedeki yiyecek ve içeceklere verilen “Üstün Lezzet Ödülü’ne (Superior Taste Award) layık görülen Bursa Kebap Evi, lezzette kalitenin tek damgası olarak kabul edilen bu ödülü alan tek İskender markası oldu.

Hedef Avrupa’dan sonra Ortadoğu

2014 Eylül’ünde Almanya’ya master franchising veren Bursa Kebap Evi, 2. Şubesini 2018 Mayıs ayında yine Almanya Duisburg de açtı. Ortadoğu’dan da büyük ilgi gören Bursa Kebap Evi, yeni şubesini Abu Dhabi Deerfields Mall da yakın dönemde açacağının müjdesini verdi.

100 şubeye ulaşma yolunda emin adımlarla ilerliyor

Bursa’nın meşhur kebabı İskender’i lezzet ve kalite standardından ödün vermeden tüm Türkiye’ye ve dünyaya tanıtan, Bursa lezzetlerini dev bir markaya dönüştüren Bursa Kebap Evi, 100 şube hedefine emin adımlarla ilerliyor.