Bayim Olur musun? Türkiye'nin Bayilik ve Franchising Portalı
Bayim Olur musun? Türkiye' nin Bayilik ve Franchising Portalı -
Yeni Şifre Belirleyin
x
E Posta
:
Eski Şifre
:
Yeni Şifre
:
Şifre Tekrar
:
     

Ana Sayfa HABERLER Osmanlı Kahvecisi, üstün lezzet ödülüyle fark yaratan bir gelenek
Tarih: 14 Ağustos 2018 10:27:58
Güncelleme: 14 Ağustos 2018 10:27:58

Osmanlı Kahvecisi, üstün lezzet ödülüyle fark yaratan bir gelenek


Kurulduğu günden bu yana, müşterilerine en yüksek kalite standartlarında ürün ve hizmetler sunmayı ilke edinen Osmanlı Kahvecisi, her yaştan ve kitleden insana lezzetli kahve içimi eşliğinde keyifli ve kaliteli bir ortamda sosyalleşme imkânı tanıyor. Osmanlı Kahvecisi’nin Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali Göksu ise kapılarının 7’den 77’ye herkese açık olduğunu söylüyor. Kuruluş yılı olan 2011 yılında gıda sektörüne yönelik üretim yapmak amacıyla faaliyetlerine başlayan Osmanlı Kahvecisi, bugün zincir marka olarak ilerleyen firmalara üretim tedariği ve franchising danışmanlığı hizmetleri de veriyor. Osmanlı Kahvecisi A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali Göksu, Türkiye pazarındaki başarı grafiklerini istikrarlı olarak her geçen gün yükselttiklerini belirterek, 'Sahip olduğumuz tüm tecrübeyi diğer iş kollarına ve alanlara aktararak franchise ağını genişletmek ve dünya pazarının lider kuruluşları arasındaki yerimizi almaktır' diyor. Üretim sektörüne yoğunlaşan Osmanlı Kahvecisi, aynı zamanda sahip olduğu markaların bayilerine lojistik destek de sağlıyor.

Türk kahvesinden Efe kahvesine geniş ürün yelpazesi

Osmanlı Kahvecisi´nin ürünleri arasında en çok Türk kahvesi tercih ediliyor. Bunun yanı sıra, Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü (ITQI) tarafından ‘üstün lezzet’ ödülü alan ve farklı aromaların birleşiminden oluşan Bayramefendi Osmanlı Kahvecisi markasının özel ürünü Efe kahvesi, fincanda pişirilen ve bol telveli kahve severlerin vazgeçilmezlerinden olan Osmanlı kahvesi, krema ile birlikte servis edilen ve yine markaya özel bir ürün olan Bayramefendi kahvesi yer alıyor. Ayrıca diğer tüm ürünlerde olduğu gibi katkı maddesiz olarak üretilen ve 8 çeşit aromalı Türk kahveleri ve dünya kahvelerinin de yer aldığı geniş bir ürün yelpazesi bulunuyor.

Osmanlı Kahvecisi kahve çekirdeklerinin tedariğini büyük oranda Brezilya’dan sağlıyor. Bunun yanı sıra Kolombiya, Guatemala, Kenya ve Kosta Rika gibi bölgelerden de kahve çekirdeği getiriliyor.

Kendine has konseptiyle farklılık yaratan bir ortam

Sattıkları ürünün tüm süreçlerini birinci elden yönettiklerini belirten Göksu, 'Kuruluştan bu yana hızla ilerlememizi sağlayan ve bizi diğer markalardan farklı kılan en önemli noktalardan biri bütün süreçte bire bir temas halinde olmamızdır. Bununla birlikte insanların kendini evinde gibi hissedebileceği, çekinmeden kahve eşliğinde sohbet edebileceği konsepte sahip şubelerimizle firmamız öne çıkıyor ' diyor. Osmanlı Kahvecisi iç ve dış tasarımlarla da kendine has bir konsepte sahip. Mekânı yalnızca kahve içilen bir yerden daha öteye taşıyan Osmanlı Kahvecisi, aynı mimari özellikleri barındırsa da her bir şube için kendine özgü olarak farklılık gösteriyor.

Üçüncü dalga kahvecilik ve sektörün gelişimi

Mehmet Ali Göksu üçüncü dalga kahvecilikle ilgili olarak şunları söylüyor: 'Kahve sektörünün genişlemesi ile birlikte, sosyal alanlara ulaşılabilirlik artmış ve kişiye özel tat profilleri ortaya çıkmaya başlamıştır. Üçüncü nesil kahveciler de o denli iyi kahvenin, niteliği olan ve kişiye özel tat profillerinin ortaya çıkmasına, aynı şekilde etki sağlamaktadır. Üçüncü nesil kahve firmalarının var olması ve sayılarının artması, insanların kahve kültürünün gelişmesinde ve kahveyi daha iyi tanıma fırsatları yakalamasında büyük rol oynamaktadır.'

Turquality Belgesi alma sürecinde olan Osmanlı Kahvecisi Avrupa ve Körfez ülkelerine açılmayı hedefliyor.