Bayim Olur musun? Türkiye'nin Bayilik ve Franchising Portalı
Bayim Olur musun? Türkiye' nin Bayilik ve Franchising Portalı -
Yeni Şifre Belirleyin
x
E Posta
:
Eski Şifre
:
Yeni Şifre
:
Şifre Tekrar
:
     

Ana Sayfa HABERLER Bereket Döner 2018 için 300 milyon lira ciro hedefliyor
Tarih: 14 Ağustos 2018 10:28:20
Güncelleme: 14 Ağustos 2018 10:28:20

Bereket Döner 2018 için 300 milyon lira ciro hedefliyor


Döner restoranı zinciri Bereket Döner, geçen yıl yüzde 50 büyüyerek 2017'yi 200 milyon liralık ciroyla kapattı. Bu yılın sonunda ise ciroda 300 milyon liraya ulaşmayı hedefliyor. Cirosal büyümelerinin istihdam anlamında da kendilerine yansıdığını söyleyen, Bereket Döner CEO'su Muhammet Nezif Emek, son 5 yılda her yıl iştirakleri ve iş ortaklarıyla ortalama 500 kişiyi istihdam ettiklerini belirterek, 2017'de de 500 kişiyi istihdam ettiklerini dile getirdi. Mayıs-Haziran döneminde 9 yeni şubeyi faaliyete geçireceklerini belirten Emek, 2018'e ilişkin yatırımlarının devam edeceğini kaydetti. Sektör bazında yaptıkları araştırmalar neticesinde döner üretimi konusunda dünyada ilk üç içerisinde yer aldıklarını anlatan Emek, "Üretimin yanı sıra restoran kategorisinde de en büyük döner zinciriyiz" dedi.

Bu yıl Turquality'e başvuracak

Bereket Döner olarak Turquality marka destek programına başvuru hazırlıklarını tamamladıklarını anlatan Emek, "Arkadaşlarımız bu konu ile ilgili yetkili kişilerle gerekli toplantıları yaptı. Son kontrolleri de yaptıktan sonra bu yıl içinde Turquality A marka destek programına m başvurumuzu yapacağız" dedi. Turquality programının ihracatçı firmalar için önemli olduğuna değinen Emek, bu tarz teşviklerin yaygınlaştırılması gerektiğini ifade etti. Yurtdışı yapılanmasında ise et fiyatlarının yüksek olması neticesinde gerekli randımanları alamadıklarını anlatan Emek, şöyle devam etti: "Yurtdışında birçok ülkede restorana gittiğiniz zaman 1 porsiyon et yemeğinin fiyatı, kasapta 1 kilo ete denk geliyor. Türkiye'de ise yarım kilo etin bile üzerini göremiyorsunuz. Biz burada restoran yemeklerinin ucuz olduğunu iddia etmiyoruz et fiyatlarının pahalı olmasına dikkat çekiyoruz. Dünyadaki restoran endekslerine bakın bir porsiyon dönerin fiyatı 1 kilo çiğ etin altına inmez." Geçen yıl Suudi Arabistan'da faaliyete aldıkları Taif şubesinde olumlu sonuçlar elde ettiklerini anlatan Emek, bölgede master franchise sözleşmesi imzaladıklarını özellikle Riyad, Mekke ve Cidde bölgelerinde yeni şube arayışlarına yönelik fizibilite çalışmalarının devam ettiğini söyledi. 'Bereket Drive Tour' ile arabalarda servis yapmaya başladıklarını belirten Emek, "Bu uygulamamız Arabistan pazarında olumlu bir etki oluşturdu. Ayrıca Arabistan yarım adasında daha bilinir bir marka haline geldik" diye konuştu.

2 milyon dolarlık yatırım

2018 için yurtdışı etkinliklerini artırmak ve özellikle Avrupa ülkelerinde de var olabilmek adına fabrika yatırımı yapacaklarını anlatan Emek, "Bulgaristan, Romanya taraflarında fabrika arayışlarımız devam ediyor. Bu yıl içinde gerekli izinleri aldıktan sonra 2019'da fabrika yatırımımızı faaliyete geçirmeyi planlıyoruz. Yapacağımız yatırımın ilk etapta 2 milyon dolar civarında olmasını ön görüyoruz" şeklinde konuştu. Yurtdışında faaliyete alacakları fabrika ile Avrupa pazarındaki konumlarını güçlendirmek istediklerini anlatan Emek, "Avrupa'dan gelen talepleri karşılayabilmek için bölgeye fabrika açmak bizim için zorunlu hale geldi. Kurmayı planladığımız fabrika faaliyete geçip üretim başladıktan sonra kısa zamanda ciromuzun yüzde 20'lik kısmını ihracattan elde etmeyi hedefliyoruz" dedi.