Bayim Olur musun? Türkiye'nin Bayilik ve Franchising Portalı
Bayim Olur musun? Türkiye' nin Bayilik ve Franchising Portalı -
Yeni Şifre Belirleyin
x
E Posta
:
Eski Şifre
:
Yeni Şifre
:
Şifre Tekrar
:
     

Ana Sayfa HABERLER 100 Kişiye Hayalindeki İşi Kurma Fırsatı
Tarih: 19 Kasım 2012 02:09:19
Güncelleme: 19 Kasım 2012 02:18:08

100 Kişiye Hayalindeki İşi Kurma Fırsatı


Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (YBEM), kendi işini kurmak isteyenlere girişimcilik programı düzenliyor. İŞKUR ve KOSGEB ise bu programdan mezun olan 100 kişiye destek olarak hayallerindeki işi kurma fırsatı verecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı na bağlı Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından yürütülen Girişimcilik Proje Destek Programı na Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (YBEM) eğitimlerle destek olarak 100 kişiye kendi işini kurma fırsatına katkıda bulanacak.

Eğitimin YBEM tarafından uygulanacağı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Programı; ekonomik ve istihdam sorunlarının temeli olan girişimciliği desteklemek ve iş fikrine sahip çıkmak, yaygınlaştırmak ve başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamayı amaçlıyor. Program Yeni Girişimci Desteği, İş Geliştirme Merkezi Desteği (İŞGEM) ve İş Planı Ödülü nün yer aldığı 3 alt program ile eğitimlerin verileceğini söyleyen Khas YBEM Müdürü Serdar Dinler, "belirli bir iş planına bağlı olarak oluşturacakları işletmelerin başarı seviyelerini yükseltmek amacıyla eğitimleri düzenleniyoruz" diyor.
Girişimciler kendi işlerini kurduktan sonra 2 yılı ödemesiz olmak üzere 36 ay vade ile faizsiz 100 bin liralık kredi kullanıma sahip olabilecekler. Bunun 70 bin lirası geri ödemeli, 30 bin lirası ise hibe olarak verilecek.

Genel eğitimi 46 saat, atölye eğitimi 24 saat olmak üzere toplam 70 saatten oluşan eğitimlere herkes başvurabilir.

Bilgi için: Feride Doğan feride.dogan@khas.edu.tr 0 212 533 65 32 dahili 1219