Bayim Olur musun? Türkiye'nin Bayilik ve Franchising Portalı
Bayim Olur musun? Türkiye' nin Bayilik ve Franchising Portalı -
Yeni Şifre Belirleyin
x
E Posta
:
Eski Şifre
:
Yeni Şifre
:
Şifre Tekrar
:
     

Ana Sayfa HABERLER Komagene, Çin de Döner Zinciri Kuruyor
Tarih: 30 Kasım 2012 01:20:30
Güncelleme: 18 Ağustos 2018 08:45:33

Komagene, Çin de Döner Zinciri Kuruyor


Çiğköfte markası Komagene, Çin'deki ilk Türk döner zinciri şubesini Ningşia Hui (Çinli Müslümanlar) Özerk Bölgesi'nde açtı. d'gene (dönergene) adıyla açılan restoran ülke geneline yayılmayı hedefliyor

Türkiye den, dünyanın en büyük fastfood pazarı olan 1,3 milyar nüfuslu Çin de önemli bir adım atıldı. Etsiz çiğköfte zincirinde Türkiye nin bilinen ismi Komagene, Çinli ortağıyla ilki Çin de Müslümanların yoğun olarak yaşadığı Ningxia Hui Özerk Bölgesi nin merkezi Yinchuan şehrinde d gene (dönergene-Çincesi: Kababu) markası adı altında franchise sistemiyle döner satış noktası açtı.

Şehrin en ünlü alışveriş merkezlerinden Ginwa da kurulan d gene nin hedefi ülke geneline yayılmak. 2015 yılı sonuna kadar 400 şubeye ulaşılması hedeflenirken, Çinli işadamları d gene nin şubelerini açmak için sıraya girmiş durumda. d gene, et tedariki için özerk bölgenin Wuzhong şehrinde de bir üretim tesisi açtı.

Komagene'nin Türk ortağı Komagene Genel Müdürü Çetin Tekdemir, Türkiye pazarına gelecek yıl Dönergene ismiyle gireceklerini ve talepler doğrultusunda dünya pazarlarına açılmayı hedeflediklerini söyledi. d gene ortaklarından Mehmet Emrah Nalçacı da, Çin de hedeflerinin uzun soluklu olduğunu ifade etti.Türkiye de eğitim gören d gene nin Ningxia Genel Müdürü ve ortaklarından Ma Chunguo ise Çin de çok fazla sahte Türk döneri olduğuna dikkat çekti ve amaçlarının Çinli tüketicilere orijinal Türk dönerini tattırmak olduğunu kaydetti.

Kaynak: Osman Erol Pekin / Zaman