Bayim Olur musun? Türkiye'nin Bayilik ve Franchising Portalı
Bayim Olur musun? Türkiye' nin Bayilik ve Franchising Portalı -
Yeni Şifre Belirleyin
x
E Posta
:
Eski Şifre
:
Yeni Şifre
:
Şifre Tekrar
:
     
ÜYE OLAN FİRMALAR

Ana Sayfa HABERLER İş Kurmak İsteyenlere Seçenekler
Tarih: 21 Aralık 2012 01:26:21
Güncelleme: 21 Aralık 2012 01:26:21

İş Kurmak İsteyenlere Seçenekler


Her girişimcinin iş kurma süreci sancılı olur. En büyük sıkıntıyı ise sektör seçiminde yaşar. Sürekli araştırma içine giren girişimci, sürekli karar değiştirir ve işe girme sürecini sürekli askıya alır. Bir işin çok para kazandığına karar kılsada, olumsuz yönlerini de düşünmeden edemez.

Hele yaşadığımız kriz ortamında yeni bir iş kurmak, girişimcilerin en büyük korkusur. Unutmayalım ki krizde fırsatlar daha fazla ön pala çıkar. Bir Çin atasözünün de dediği gibi "Her kriz bir fırsattır." Girişimcilere rehber olmak amacıyla para kazanma fırsatlarını toparladık.

İşte kendi işinizi kurmak için seçenekler;

İş kurmak isteyen girişimciye 30 bin lira hibe Bu iş fikirleri yatırımcısına büyük fırsat sunuyor! Bayilik veren pizza markaları ve franchise şartları Kendi işini kurmak isteyen girişimciler için iş fikirleri Red Scooby s bayilik vererek büyümeye devam ediyor Chipstix Çubukta Patates bayilik veriyor Pizza bayiliği / frachise veren şirketler Araba kiralama işi kurmak Domino s Pizza franchise veriyor Cesa Çiğ Köfte bayiliği 10 bin TL Çiğ köfte bayiliği / franchise veren diğer firmalar\r\nSu bayiliği veren firmalar İddaa bayiliği için seyyar bayilik projesi Emlak sektöründe girişimciler için yeni bayilik fırsatları Kuyumculuk sektöründe bayilik veren firmalar Sıfır yatırım sermayesi ile servet yaratabilecek girişim Gül yağı - konkret üretimi ve ihracatı Atom tost zinciri krizde yeni yatırım alanı oldu Turkcell Alt Bayilik İnşaat malzemeleri sektöründe bayilik fırsatı Silk & Cashmere aksesuar bayilik fırsatı Ünal Teknoloji den girişimcilere bayilik fırsatı Otomotiv sektörüde bayilik / franchisise fırsatları Para iade garantili bayilik fırsatı Danışmanlık sektöründe bayilik / franchise veren firmalar Oto kiralama sektöründe bayilik / franchise fırsatıları Mado Franchising (bayilik) veriyor Alarm ve güvenlik sistemlerinde bayilik fırsatı\r\nFast food sektöründe bayilik / franchise fırsatları Su bayiliği veren firmalar

Başka neler var?

Türkiye de 30 milyon internet kullanıcısı olduğunu unutmayalım. Blog yazarak para kazanmak İnternetten para kazanmanın yolları nelerdir? Dropshipping ile internetten para kazanmak İnternette sermayesiz ticaret fırsatı İnternette iyi içerik kazandıracak İnternetten para kazandıran iş modelleri

Kendi işinizi kurarken nelere dikkat etmelisiniz?

Seçmiş olduğunuz sektörün durumu nedir? Rakipleriniz kimlerdir? Rakiplerinizin fiyat ve hizmet bilgilerini, işletme sermayesi nedir? Bu konudaki bilgileri öğrenebilmek için bu firmaların piyasadaki imajları, müşteri algısı vb. konuları araştırarak işe başlamanız faydalı olur.

Kurmayı düşündüğünüz iş ile ilgili bir iş planı oluşturmanız da daha sağlıklı ilerlemenizi sağlar. İş planınızı oluştururken birçok tahminde bulunmanız gerekebilir. Gerekli olan verilerin tamamına ve sağlıklı verilere ulaşabilmek her zaman mümkün olmayabilir. Fakat gerçeğe en yakın tahminlemeyi yaparsanız iş planınızda o kadar başarılı olacaktır.

Kaynak: Patron Türk