Favorilere Eklendi
Başvurunu Aldık !
Sana en kısa zamanda dönüş yapacağız.

Choco Bons Waffle

Yatırım Bütçesi:
Min:10.000 - Max:70.000 tl

Choco Bons nedir?

Choco Fransızca’ da çikolata anlamına gelen Le Chocolat kelimesinin kısaltması, Bons ise iyi, güzel anlamındaki Fransızca Les Bons kelimesinden gelmektedir. Choco Bons marka ismi; çikolata ile ilgili iyi güzel şeyleri anlatır.
Choco Bons fransızca “şokobun” olarak okunuyor olsa da “çokobons” olan ingilizce okunuşu yaygınlaşmıştır.

Choco Bons Waffle Marka Hikayesi

Choco Bons 2008 yılında Çankaya Üniversitesi’ nde lisans programı bitirme projesi olarak ortaya çıkmış, marka alt yapısı, logoları, renkleri çok değerli profesörlerimizin desteği ile oluşturulmuştur. Waffle, krep ve pancake lerin formülü ortakların dünyanın en iyi pastacılık okulu Londra Le Cordon Bleu’ dan ve Bremen Üniversitesi’ nin pastacılık kurslarındaki eğitimlerinden sonra Cordon Bleu tariflerinin Türk damak tadına uyarlanması ile ortaya çıkmıştır.

Choco Bons kendine özgü formülünü Alman bir firma ile yaptığı 2 yıl süren ortak çalışması sonucunda mükemmel bir karışım haline getirerek her şubesinde aynı lezzeti müşterilerine sunmayı başarmış, aynı zamanda kullandığı ürünler, üretim ve sunum teknikleri ile Waffle’ ı bir “sokak yiyeceği” olmaktan çıkartıp, 2008 yılında AVM kültürüne uyarlayan ilk Waffle markası olmuştur.

Marka kurulduğu ilk yıl Bardak Waffle isminde innovatif bir ürün ile sektörde fark yaratmış ve oluşturduğu yeni Pazar segmentinin lideri konumuna gelmiştir.
Choco Bons Waffle 2010 yılında başladığı Franchise sisteminde Türkiye’ deki en önemli pazarlama şirketleri ve AVM’ leri ile iş ortaklıkları yapmıştır.

Üye Girişi Yap

Son güncelleme tarihi: 21 Mart 2019 02:45

Yatırım Bütçesi

10.000 - 70.000 tl

Firmaya Ait İşletme Adedi

2

Bayi/Franchise Adedi

5

Sağladığı İstihdam

21

Ortalama Kâr Oranı

%80- %100

Kârdan Alınan Pay

Yok

Bayi/Franchise Hedefi

2019 yılı için 100 adet

Sektör

Gıda

Kuruluş Yılı

2008

Merkez Ülkesi

Türkiye

İl - İlçe

Belirtilmemiş - Belirtilmemiş

Proje Eğitimi

Var

Pazarlama Eğitimi

Var

Personel Eğitimi

Var

Firma Markası

Choco Bons Waffle