Favorilere Eklendi
Başvurunu Aldık !
Sana en kısa zamanda dönüş yapacağız.

Cold Stone Creamery

Yatırım Bütçesi:
Min:100.000 - Max:120.000 dolar

Cold Stone Creamery ilk mağazasını 1988 yılında ABD’de Arizona eyaletinin Tempe şehrinde açtı. Açıldığı ilk günden beri dondurmaya bambaşka bir tat ve anlam veren Cold Stone Creamery markasının isim hakları Kahala Corporation tarafından satın alınarak tüm dünyaya açılması sağlandı. Şu anda 30 farklı ülkede 2000’e yaklaşan mağazası ile bu eşsiz dondurma deneyimini tüm sevenleri ile buluşturmakta.

2013 yılında açılan ilk mağaza ile Cold Stone Creamery markası Türkiye pazarına girdi ve o günden beri kendimizi geliştirerek büyümeye devam ettik. Mağaza yatırım ve yönetim şeklimizi Franchise sistemi üzerine yapılandırarak toplam 19 mağaza sayısına ulaştık. Bu mağazalarımızdan sadece biri (42 Maslak Shops) merkezimize ait olup diğerlerinin tamamı Franchise yatırımlardır. Mağazalarımızın 2 tanesi (Bodrum-Yalıkavak ve Alaçatı) sezonluk mağaza olup mayıs ayında faaliyete geçmekte ve eylül ayında kapanmaktadır. Bodrum'da yeni açtığımız 2. mağazamız yıl boyu hizmet verecektir. Diğer mağazalarımız genellikle AVM lerde konumlanmış olup sene boyunca hizmet vermektedir.

Mağazalarımızın 12 tanesi İstanbul içinde diğerleri ise Ankara (1), Bursa (2), Antalya(1), Bodrum (2) ve Alaçatı (1)’dadır. Antalya, İzmir, Bursa, Ankara ve diğer iller için farklı AVM ler ile görüşmelerimiz devam etmekte, bazıları ile çok kısa süre içerisinde sözleşme aşamasına geçeceğiz gibi görünmektedir.  Mağaza konumlandırmalarında AVM’lerin yeme-içme alanlarını tercih etmemekte, daha çok giyim mağazalarının arasında müşterilerimizin alış veriş yaparken oturup dinlenebilecekleri, dinlenirken bir şeyler atıştırabilecekleri alanlar yaratmaktayız.

Cold Stone Creamery markamızın temel özelliği müşterilerimizin seçeceği herhangi bir çeşit dondurmayı, -9 derecede soğutulmuş granit tezgahımız üzerinde, yine müşterilerimizin seçeceği farklı karışım malzemeleri ile karıştırarak sunmamızdır. Toplam 18 farklı çeşit dondurma ve 30 farklı çeşit karışım ürünü ile milyonlarca farklı kombinasyon yaratılabilmekte. Ayrıca müşterilerimiz, tüm dünyadaki mağazalarımızda bulabilecekleri Cold Stone Creamery’e özel 20 çeşit Signature Creation™ karışımlarından da seçebilirler. Mağazalarımızda eşsiz dondurmalarımızın ve karışım ürünlerimizin yanında Waffle satışı da yapılmaktadır. Markamıza özel olarak üretilen hamur karışımı ile hazırladığımız waffle ürünlerinin üstüne koymak için, dondurmalarımızın içine karıştırmak için kullandığımız ürünlerden seçilerek markamıza özel mükemmel lezzetler yaratılabilmekte. Bu ürünlerimizin yanı sıra yine markamıza özel olarak farklı kahve çekirdeklerinin harmanlanması ile hazırlanmış kahve çeşitlerimizi, diğer sıcak ve soğuk içecek guruplarını, milkshake ve soğuk kahveler gibi ürünleri ve tüm içecekler ile birlikte tüketilebilecek farklı çeşitlerde cup cake,  macaron, dilim kek ve pastalar gibi gün içerisinde açlığınızı yatıştıracak ve tatlı ihtiyacınızı karşılayacak bir çok ürünü mağazalarımızda bulabilirsiniz.

Son güncelleme tarihi: 29 Mayıs 2019 04:23

Yatırım Bütçesi

100.000 - 120.000 dolar

Firmaya Ait İşletme Adedi

1

Bayi/Franchise Adedi

18

Sağladığı İstihdam

90

Ortalama Kâr Oranı

İşletme tarzına ve diğer etkenlere bağlı olarak ortalama %20

Kârdan Alınan Pay

%8

Bayi/Franchise Hedefi

2019 yılı için 23 yeni franchise

Adres

Şerifali Mah. Turgut Özal Bulvarı (Hat Boyu Cad.) NO:150 Kat:3 Daire: 7-8 Ümraniye İstanbul

Sektör

Dondurma Cafe

Kuruluş Yılı

2013

Merkez Ülkesi

Amerika Birleşik Devletleri

İl - İlçe

Belirtilmemiş - Belirtilmemiş

Proje Eğitimi

Var

Pazarlama Eğitimi

Var

Personel Eğitimi

Var

Firma Markası

Cold Stone Creamery