Favorilere Eklendi
Başvurunu Aldık !
Sana en kısa zamanda dönüş yapacağız.

Hacıalioğlu Çiğ Köfte

Yatırım Bütçesi:
Min:7.500 - Max:20.000 tl

Çiğ köfte, yaklaşık 6000 yıllık maziye sahip, Urfa yöresinde ortaya çıkmış ve coğrafyamızın damaklara hitap eden en önemli tatlarından birisi haline gelmiş bir lezzettir. Rivayete göre, Hz. İbrahim (a.s.) döneminde EL RUHA EDESSA’da yaşayan Urfalı bir avcı, avladığı ceylanı eve getirerek hanımından pişirmesini istemiş ama hanımından evde odun bulunmadığını öğrenmiştir. Zira dönemin yöneticisi Kral Nemrut, Hz. İbrahim’i  (a.s.)ateşe atmak için ülkede yakacak ne varsa toplatmış, geriye bir kuru dal dahi bırakmamıştır.  Eşinin kendisinden bir çözüm bulmasını istediği kadın da ceylanın budundan bir miktar yağsız et çıkararak bir taş üzerinde başka bir taşla ezmeye başlamış; sonra da ezilmiş eti bulgur, biber ve tuz ile karıştırarak yoğurmuştur. Ardından yeşil soğan ve maydanoz eklediği bu yiyeceği eşine sunan kadın, böylece Urfa’nın o leziz ve tadına doyum olmaz çiğ köftesi ortaya çıkarmıştır.

Günümüzde ise Hacıalioğlu markası; bulgur, salça, isot, ceviz yağı, ay çiçek yağı, mısır yağı, fıstık, badem, tuz, sarımsak, kuru soğan ve Anadolu’dan özel olarak yaş biçimde getirip kuruttuğu karışık baharat çeşnisini kullanarak hazırladığı Meşhur Çiğ Köftesi ile hem damaklara hitap etmekte, hem de insan sağlığını gözetmektedir.  Bu maddelerin dışında hiçbir inorganik maddeye yer vermemesi ve ürünlerinin hiçbir çeşidinde msg, çin tuzu, et suyu ve bulyon gibi zararlı ve kanserojen maddeler kullanmamasıyla da farkını ortaya koymaktadır.

ISO 9001:2008, ISO 22000:2005 baş denetçisi  yetkilerine ve C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı belgesine sahip olan ve aynı TMMOB Gıda Mühendisleri Odası’nda Başkan Yardımcılığı görevini de yürütmekte gıda mühendisimiz denetiminde devam etmekte olan üretimimizde, kalite ve hijyen vazgeçilmezlerimiz arasındadır.

Sağlam adımlarının verdiği cesaretin tecrübesiyle, İstanbul’da kabul gören standart metotları kullanarak kalitesi yüksek ürünleri tüm dünyaya sunan Hacıalioğlu Çiğ Köfte, IS09001:2008, ISO22000:2005 ve Helal Gıda Sertifikası belgelerinin gereklerini de yerine getirerek, üretimin her anında denetimi elde tutmaktadır. Gelişmiş gıda laboratuarında, üretimlerden alınan numuneleri günlük olarak inceleyerek, TSE’nin belirlemiş olduğu analizler doğrultusunda da çiğ köfte testlerini yapmaktadır. Bu sayede hem üretim sürecini, hem ürünün lezzetini, hem de sunumunu denetleyerek, müşteri memnuniyeti açısından en üst verimliliği sağlamak için çaba göstermektedir.

Günümüzde çiğ köfte sektöründe öne çıkan, lezzeti ve tüketimi artıran ama çiğ köftenin faydalı yanını göz ardı eden anlayışa karşı mücadele de eden Hacıalioğlu Çiğ Köfte, 14 Ayrı bitkinin karışımından oluşan şifa kaynağı enerji çiğ köfteyi üretmiştir. Çiğ köftesinde kullandığı ürünlerin taze, hijyenik ve organik olmasına dikkat eden Hacıalioğlu, bu sayede hem müşterilerinin, hem de bayilerinin memnuniyet ve güvenini kazanmayı ve korumayı amaçlamaktadır.

Üye Girişi Yap

Son güncelleme tarihi: 16 Ocak 2019 11:39

Yatırım Bütçesi

7.500 - 20.000 tl

Firmaya Ait İşletme Adedi

1

Bayi/Franchise Adedi

80

Bayi/Franchise Hedefi

2019 yılı için 140 yeni franchise

Sektör

Çiğ Köfte

Kuruluş Yılı

2008

Merkez Ülkesi

Türkiye

İl - İlçe

Belirtilmemiş - Belirtilmemiş

Proje Eğitimi

Var

Pazarlama Eğitimi

Var

Personel Eğitimi

Var

Firma Markası

Hacıalioğlu Çiğ Köfte