Bayramefendi osmanlı kahvecisi franchise ile büyüyor

Haberin tarihi: 31.01.2019 14:01:27

Bayramefendi Osmanlı Kahvecisi Yönetim Kurulu Başkanı Boğaçhan Göksu, "Bir marka oluştururken birkaç şube açarız ve bu şubeler üzerinden markaya yönelik izlenimlerimizi oluştururuz. İyi ciro yaptı, hemen franchising verelim gibi bir düşünce bana göre yanlış. Öncelikle bir markanın franchising alt yapısının oluşturulması lazım. Franchising çok farklı bir iştir" dedi. 

Biz, bu sektöre girdiğimiz zaman Antalya'da franchising sistemi çok yaygın değildi. Kahveci dükkânı yapmakla kalmadık ve bir franchising sistemi oluşturduk. Bunu yaparak insanların ticarete olan bakışına yeni bir açı getirdik. Ticaretteki kazan kazan' anlayışını iş insanlarına aşılamış olduk ve bunun sonucunda herkes kazandı. Üretici kazanırken şube sahipleri ve yanlarında çalışanlar da kazandı. Herkesin memnun olacağı bir sistem ortaya çıktı. Çok doğru ürünlerle piyasaya çıktık. Çok kaliteli ürünleri piyasaya sunduk, insanlar en kaliteli ürünleri aldılar ve markanın kullanım oranı arttı. Talep bu şekilde devam edince de franchising sistemi kendi kendine sınırlarını geliştirmeye başladı. Uygulanabilirliği kolay bir sektör ortaya çıkardık. Yatırımcıların zorlanmaması için dükkânları anahtar teslimi şeklinde bizler oluşturduk. İşletmecilerimize ve yanında çalışacak arkadaşlarımıza eğitimler verdik. Geri dönüşlerdeki memnuniyet zinciri de artınca insanların çevresindekiler de bizimle iletişime geçtiler. Henüz hedefimize ulaşmadık. Bitti dememiz için önümüzde çok uzun bir süreç var. Markamızı, Türkiye’de getirdiğimiz belli bir yer var; fakat dünyada getirmek istediğimiz yerlere daha ulaşamadık. Dünya coğrafyasındaki birçok noktaya şube açma ya da ürün gönderme hedefimiz var. Türk kahvesini dünyanın her yerine ulaştırmak istiyoruz. 

Bayramefendi Osmanlı Kahvecisinin bir şubesi Japonya'da olmasa bile kahvemiz orada olsun gibi bir düşüncemiz var. Bu nedenle daha çok yolumuz var. Bunun yanında 35 yıllık bir marka olan Salman Pastanesi'ni 3 yıl önce devraldık. Bununla ilgili franchising çalışmalarımıza da başladık. Pastane işi çok zordur. Pastasından baklavasına, çikolatasından böreğine üretim yapmak ve bunu müşterilerinize sunmak çok kolay bir durum değil. Çok sayıda kahveci açılabilir; fakat çok sayıda pastane açılamaz. Üretimde çok iyiyiz ve bizim en önemli gücümüz üretimdir.  Dünyanın birçok ülkesine üretim yapıyoruz ve bu anlamda Salman Pastanesi'ne çok güveniyoruz. 

Vili Pizza'yı açalı yaklaşık 10 ay oldu ve markalaşma sürecimiz devam ediyor. Markalaşma sürecinde bir olumsuzluk yaşamazsak franchising işlemlerine başlayacağız. Salman'da franchising konumuna gelmemiz 3 yıl sürdü. Vili Pizza'da aynı durum söz konusu olabilir.

 

Bayramefendi Osmanlı Kahvecisi Franchise Şartları ve başvurmak için tıklayınız...