Bereket Döner Orta Doğu'da! Umman'da ilk Türk döner restoranını Bereket Açtı

Haberin tarihi: 02.10.2019 13:10:06

Orta Doğu'da önce üretim tesisi kuran Bereket Döner, şimdi de şubelerinin sayısını artırmaya başladı. Bereket Döner Orta Doğu yatırımları kapsamında Umman'da yeni şubesini 12 Eylül'de açtı. 

Umman'ın Maskat kentinde 130 metrekare büyüklüğündeki yeni restoranı, Bereket Döner'in Orta Doğu açılımında en önemli merhale olarak görülüyor. Türkiye'de yetişen 15 deneyimli personelin çalışacağı Maskat restoranı bu ülkede öncü bir yatırım modeli olarak görünüyor. Bereket Döner CEO'su Muhammet Nezif Emek Suudi Arabistan şubelerinin ardından Körfez'in en güçlü ülkelerinden olan Umman’da kurumsal manada açılan ilk Türk restoranını faaliyete aldıklarını belirterek şu bilgileri verdi:’’ Maskat (Muscat) Umman Sultanlığı'nın başkenti. Yaklaşık 1 milyon 200 bin nüfusa sahip Maskat Bereket Döner'in ilk şubesi ile birlikte Türk Döneri ile tanıştı. Bölgede yeni şube hazırlıklarımız tüm hızıyla devam ediyor. Umman Maskat şubemizin tüm ürünleri Türkiye'den ihraç edilmektedir. Bölgenin en önemli devletlerinden biri olan Umman, sektör için oldukça önemli bir noktada yer almaktadır. Restoran işletmeciliğinde özellikle Türk yemeklerine oldukça açık bir ülke. Bölgenin doğru ve değerli bir yatırım olduğunu düşünüyoruz" dedi.

Suudi Arabistan'a 5 yeni şube daha..

Orta Doğu yatırımlarına Bereket Döner'in uzun süredir büyük önem verdiğini belirten Emek şunları söyledi: ‘’Ortadoğu yatırımlarının en önemli merkezi Suudi Arabistan oldu. Burada ikisi durak olmak üzere beş yeni şubemizin açılış hazırlıkları devam ediyor. Taif'in merkezinde kurulan restoranımızın ardından bölgede ikinci olarak Bereket Döner Durak, Abha'da açılış hazırlığı devam eden 2 yeni şubemiz ve Riyad’da bir şube bir durak için çalışmalar son aşamaya geldi. Abha 102 ve 80 metrekare büyüklüğündeki iki şubemizin ürün ihtiyacını Suudi Arabistan’da kurulu olan danışmanlığını yaptığımız tesislerden karşılanacak. Abha şubelerimizde çalışacak toplam 16 personelin eğitimi Bereket Döner tarafından yapılacaktır. Suudi Arabistan sadece restoran işletmeciliği açısından değil, bölgedeki diğer ülkelere yapılacak yatırımların üretim ve lojistik üssü olması açısından bizim için son derece önemli bir bölgedir.”
 

Bereket Döner Franchise Şartları ve başvurmak için tıklayınız...