Bürotime, Franchise Mağaza Sayısını Yılsonuna Kadar 20’ye Çıkaracak

Haberin tarihi: 03.09.2018 00:00:00

Ofis mobilyaları sektöründe 2000 yılı itibarıyla uzmanlaşma kararı alan Bürotime, son 10 yıldır yararlandığı Turquality destek programı kapsamında yurtdışında franchise sistemiyle yayılmayı hedefliyor. Böylece küresel ölçekte 'Türk mobilya kimliği' oluşturmayı amaçladıklarını bildiren Bürotime Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Tosunoğlu, yurtdışında hali hazırda 12 franchise mağaza sayısını, yılsonuna kadar 20'ye tamamlamayı planladıklarını açıkladı.

Tosunoğlu, 2008 yılı itibarıyla Turquality programına da dâhil olunmasının ardından, ihracatın ivmelendiğini vurguladı. Dolayısıyla yurtdışında da marka bilinirliğini oluşturmak için franchise sistemini benimsediklerini anlatan Tosunoğlu, orta ve uzun vade de yine franchise ağını artırmayı ve pazarlama stratejisini geliştirmek istediklerini kaydetti.

2017'de yüzde 30 büyüdü

Şirketin yıllar itibarıyla büyüyen bir pazar payı bulunduğundan bahseden Tosunoğlu, 2016 yılında yüzde 15, 2017 yılında ise yüzde 30'luk bir büyüme sağladıklarının bilgisini verdi. Bununla birlikte, 2016 yılında 12, 2017 yılında sekiz ve bu yıl ise altı yeni ürün ailesi geliştirdiklerini söyleyen Tosunoğlu, yılsonuna kadar yaklaşık altı ürün daha geliştirileceğini bildirdi.

Global bir marka olma hedefinden hareketle son iki yıllarını ise yeniden yapılanma ve yatırım odaklı tamamladıklarını ifade eden Hüseyin Tosunoğlu, 2016 ve 2017 yılında üretimden başlayarak şirketin her biriminin markalaşma hedefiyle analiz edildiğinin altını çizdi. Ayrıca, fiziksel ve dijital anlamda üretim ile ilgili yatırımların da yapıldığına dikkat çeken Tosunoğlu, "Satış ağını birbirine bağlayan ve tüm süreçleri izleyip raporlayabilmeyi sağlayan bir yazılımla dijital hızı arttırdık.

Stratejik olarak hedeflerin belirlenmesi, analizi, doğru raporlama ve iş süreçlerinin takibi gibi konuları online sistem üzerinden tüm bayi ağımıza erişilebilir kıldık. Bunun neticesinde de tüm iş süreçlerini izleyebilme, anında aksiyon alabilme ve sonlandırabilme kabiliyetimiz arttı" diye konuştu.