Mr. No’dan 1,5 milyonluk TL’lik dağıtım ağı yatırımı

Haberin tarihi: 25.07.2018 00:00:00

Dardanel güvencesiyle lezzet ve sağlığı bir arada sunan Niyazi Önen Gıda Sanayi A.Ş. (Mr. No) dağıtım ağı için 1,5 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdi. 20 yeni araç, personel ve sistem altyapısını teknolojiyle bütünleştiren şirket, gelecek dönemde de yatırımlarına devam edecek.

Sağlıklı atıştırmalıklar kategorisinde katkı maddesi ve koruyucu içermeyen sandviçleri ile tüketicilerin beğenisini kazanan Mr. No, daha fazla noktaya ulaşabilmek için dağıtım ağı yatırımı gerçekleştirdi. 1,5 milyon TL’lik yatırımı, 20 yeni dağıtım aracı, teknik personel ve teknolojik altyapı yatırımlarına ayıran Mr. No, yatırımlarına ilerleyen dönemde de devam edecek.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan MR. No markalı sandviçlerin üreticisi Niyazi Önen Gıda Sanayi A.Ş. Şirket Müdürü Engin Yalçın, “Niyazi Önen Gıda Sanayi A.Ş. olarak kısa süre önce sandviçlerimizi dağıtmak için farklı bir firmadan hizmet satın alıyorduk. Ürünlerimizin kontrolünün tümüyle bizde olmasını sağlamak ve daha fazla noktaya ulaşmak amacıyla dağıtım ağı kanalımıza yatırım yapma kararı aldık. Kısa süre içinde taşıma kanallarımızı geliştirmek için 20 araç ve personel alımı gerçekleştirdik. Teknolojik altyapımızı da bu sistemlerde entegre olacak şekilde bütünleştirdik. Şu anda araç, personel ve sistem altyapısıyla kendi dağıtım ağımızı kurduk. İlk etapta İstanbul’da 20 araç ile ürünlerimizi dağıtmaya başlayacağız. Ayrıca yine İstanbul’da 10 kişilik mobil araçlı merchandising ekibi kurduk” diye konuştu.

Yalçın, daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü: “Kullanılan ileri teknoloji satış takip sistemleri ile anlık olarak her noktanın sevkiyat ve iade rakamlarını satış ekibinin rut uyum performansını takip edebilmekteyiz. Bu sistemi Türkiye’de sayılı sıcak satış yapan büyük organizasyonlar uyguluyor. Biz de bunlardan bir tanesiyiz. Günden güne sistem partnerimizle saha optimizasyonunu daha nasıl geliştirebiliriz bunların denemelerini yapıyoruz.”