Kaya Çifliği Franchise ile Kahvaltı Kültürümüzü Tüm Dünyaya Tanıtacak...

Haberin tarihi: 11.03.2019 13:03:22

"2019 yılında hedeflerimiz, perakende mağazalarımızı artırmak, ihracat yatırımlarımız sayesinde başladığımız Ortadoğu ticaretinde hacim sayısını artırmak ve e-ticaret tarafında kendimizi geliştirmek" diyen Kaya Çiftliği Marka Direktörü ve Yöneticisi Burak Gökay Kaya, sorularımızı yanıtlandı. 

Sayın Kaya, öncelikle sizi ve firmanızı tanıyabilir miyiz? 
Kaya Çiftliği, "peynirin kalbi" sloganıyla Türkiye genelinde hizmet veriyor. 1980'li yıllarda küçük bir mandıra olarak üretime başlayan markamız, bugün Edirne-İpsala'da 32 dönüm arazi üzerinde kurulu fabrikası, İstanbul-Sultanbeyli'de 10 bin metrekare üzerine konumlanan genel müdürlük binası ve lojistik merkezindeki toplam 850 çalışanla, tüketiciye kaliteli hizmet sunuyor. 2009'da ilk temellerini attığımız fabrikamızın bugün geldiği nokta bizim açımızdan gurur verici. 2017 yılının ortasında aldığımız bir kararla fabrikamızda yenilenme çalışmasına girerek büyük bir yatırım yaptık. Var olan makine parkurumuzu iyileştirmenin yanı sıra kapasitemizi de genişlettik. İşimiz yoğun uzmanlık ve teknoloji gerektiriyor. Bu sebepten gıda lojistiğine uygun depo dizaynımızı oluşturduk. Soğuk zincir yönetiminin etkinliğini artırmak için de en gelişmiş bilgi teknolojilerini kullanıyoruz. 

İhracat çalışmalarınız var mı?
Yurt dışında franchise ile değil ana dağıtımcımız vasıtasıyla uluslararası zincir marketlerde olmayı tercih ediyoruz. Kuveyt ve Katar'a ihracatımız var. İhracat yaptığımız ülkelerin sayılarını artırmak hedeflerimiz arasında. Yakın zamanda Dubai'ye sevkiyat yapmak için de görüşmelerimiz sürüyor. 

Franchise şartlarınız neler? 
Franchise hizmetini mimari tasarım dâhil, anahtar teslim şeklinde veriyoruz. Franchise bedelimiz ortalama 650 bin TL değerinde. Mağazaların merkezi konumda olmasına, cephesinin en az 8 metre uzunluğunda olmasına, önünün yüksek giriş olmamasına, teşhir için 80-100 arası, depolama için ise en az 40 metrekarelik alana sahip olmasına önem veriyoruz. 

Kaya Çiftliği'nin 2019 hedefleri nelerdir? 
2019 yılında hedeflerimiz, perakende mağazalarımızı artırmak, ihracat yatırımlarımız sayesinde başladığımız Ortadoğu ticaretinde hacim sayısını artırmak ve e-ticaret tarafında kendimizi geliştirmek. Yeni anlaşmalarla taleplere karşılık vermek ve Türk kahvaltı kültürünü tüm dünyaya tanıtabilmek istiyoruz. 2019 yılında iç pazarda ise HORECA sektörüne ağırlık vereceğiz. Hedefimiz perakende sektöründe gerçekleştirdiğimiz başarıyı HORECA sektöründe de yakalamak. 

 

Kaya Çifliği Franchise Şartları ve başvurmak için tıklayınız...