Kompedan Franchise ile 2020'de 20 Yeni Mağaza ile Büyüyecek

Haberin tarihi: 11.01.2020 12:01:54

Türkiye'nin iç giyim mağazalarından Kompedan yeni yıl hedeflerini açıkladı. 2020'de 20 yeni mağaza ile büyümeyi sürdürmek isteyen marka, yatırımcılar için franchise uygulaması başlattı.

"Yeni heyecanla büyüme devam edecek"
1999 yılında faaliyete başlayan Kompedan'ın 2016 yılında Türkiye genelinde 128 mağazaya ulaştığını belirten Kompedan CEO'su Necdet Celal Güner, "Büyüme sürecinin doğru yönetilememesi ve ekonomik sıkıntılar nedeniyle 2016 yılında Kompedan el değiştirme durumunda kaldı. Aynı dönemde Özkan Tekstil ve Yurteks Tekstil ortaklığıyla kurulan Onbir Perakende tarafından satın alınan Kompedan faaliyetlerine ara vermeden devam etti. Yıllık ortalama 12 milyonun üzerinde kişinin ziyaret ettiği fiziki mağazalarımızda kaliteli ürünleri halkımızla buluşturma konusunda büyük bir titizlikle çalışmalarımız sürüyor" dedi.

"Yeni mağazalar ile kadın istihdamını artıracağız"
Hali hazırda 400 çalışanın yüzde 97'sinin kadın olduğunu belirten Necdet Celal Güner, "Mağazalarımızda sağladığımız istihdamda kadınlara pozitif ayrımcılık uyguluyoruz. Türkiye'nin farklı illerinde gerek merkez, gerekse franchise ile açacağımız tüm mağazalarda bu geleneği sürdürmek istiyoruz" ifadelerini kullandı. - İSTANBUL

Kaynak: İHA