Yıl Sonunda 50 Şubeye Ulaşacak

Haberin tarihi: 03.09.2018 00:00:00

1453 Osmanlı, Nijerya ve Paris'te de şube açacak

Kafe, restoran ve nargile konseptini bir araya getirerek 1,5 yıl içinde 45 şubeye ulaşan 1453 Osmanlı, yılsonuna kadar yurtiçi ve yurtdışında toplam 50 şubeye ulaşmayı hedefliyor. 1453 Osmanlı Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Deniz, global marka olma yolculuğunda yurtdışı pazarına odaklandıklarını söyledi.

1453 Osmanlı'nın ardında 15 yıllık bilgi birikimi ile hazırlanan bir konsept ve geleneğin bulunduğunu belirten Deniz, "Bir buçuk yıllık bir şirketiz, ancak gıda sektöründeki tecrübemiz hızlı büyümemizde etkili oldu. 1453 Osmanlı, Ali Osman Enç ile firmamız olan Osmanlı Gıda'nın ortak markası. Kahve zincirlerindeki eksiklikleri farkederek bu işe girdik ve franchise sistemi üzerinden büyüttük. Bu üçlü konsept üzerinden zincirleşen ilk marka olarak, diğerlerinden ayrılıyoruz" dedi.

"Şehzadeler kentinden Türkiye'ye" diyerek Manisa'dan yola çıktıklarını belirten Deniz, "Global bir marka olmayı hedefliyoruz. Ana konumuz, iyi yemek ve iyi kahve. Makarnasından, pizzasına envai çeşit yemeğimiz mevcut. Sunumlarımızın tamamı, yemeklerimiz de dâhil geleneksel. Kahvelerimizin yanında hurma ve şerbet ikram ediyoruz" şeklinde konuştu.

Yurtdışında bu yılsonunda 14 ülkede 15 şubeye sahip olacaklarını dile getiren Deniz, "Berlin, Londra, Fas, Brüksel, Cenevre, Dubai, Katar, Bahreyn, Suudi Arabistan, Umman ve Hindistan'da şubelerimiz bulunuyor. Kuveyt'teki iki şubemiz ve Nijerya şubemiz inşaat halinde. Paris için anlaşma tamamlandı ve önümüzdeki günlerde inşaata başlanacak.

Bu 4 şubemiz de 2018'in sonunda açılmış olacak. Açtığımız her şubede en az 15 kişi istihdam ediyoruz" ifadesini kullandı. Yurtiçindekilerle beraber toplam 45 şubeleri bulunduğunu aktaran Deniz, "Şu an tüm şubelerimiz franchise. Yurtdışındaki tüm şubelerimiz ise master franchise şeklinde yapılandı. 2018'i 50 şubeyle kapatmayı hedefliyoruz" dedi.

İstanbul'da ilk şube Mihrabat Korusunda

Deniz, "Türkiye'de en yoğun şubeleştiğimiz lokasyon olan İzmir'de 5 şubemiz var. İstanbul'da ilk şubemiz Mihrabat Korusu'nda açılacak. 2 bin metrekarede boğaz manzarası olan Mihrabat Korusu'nun açılışından sonra İstanbul'da hızlı bir şubeleşme atağına başlayacağız" diye konuştu.